Etniczne Planszówki

Jednym z podstawowych elementów niemal każdego z naszych warsztatów jest lokalna gra planszowa.

Jest to nie tylko fajna przerwa, w trakcie której dzieci mają czas dla siebie, ale i coś co pokazuje kolejne podobieństwo „naszej” kultury z „ich” kulturą.
Wszystkie gry są grami polegającymi na zbijaniu, blokowaniu lub ustawianiu pionków jak w grze „Kółko i Krzyżyk”. Zasady są łatwe, kilkupunktowe, a do samej gry potrzeba tylko czarnych i białych pionków.

Takie gry mamy także  w wersji plenerowej. Są zaimpregnowane specjalnym lakierem (z atestem!) i jest ich 14 (7 różnych gier po 2 sztuki każda). Uzupełniamy nimi wszelkie warsztaty rodzinne, pikniki i spotkania promujące różnorodność kultur.
W zestawie znajdują się: Szisima (Kenia), Felli (Maroko), Len Czoa (Tajlandia), Pikaria (USA/ Indianie Pueblo), Sidża (Afryka Północna), Młynek (Rzym) i Alquerque (Arabia), Konane (Hawaje), Halatafl (Islandia), Jasyr (I Rzeczpospolita) i inne, wciąż dochodzące gry.

Listę, ze zdjęciami, można pobrać tutaj: Pobierz pdf

Kilka planszówek, gotowych do druku i zabrania ze sobą (na przykład „do plecaka”) znajdziecie TUTAJ oraz TUTAJ ( sukcesywnie dodajemy kolejne – wystarczy polubić nas na FB by być na bieżąco!)
Al Kuerke (Arabia)
Pikaria (USA)
Felli (Maroko) i Al Kuerke (Arabia)
Felli (Maroko)
Al Kuerke (Arabia) i Szisima (Kenia)
Szisima (Kenia) i Pikaria (USA)
Pat Gonu (Korea)
Felli (Maroko)
Len Czoa (Tajlandia)
Pikaria (USA)

Gry wynajmujemy na dzień, dwa lub kilka godzin. Wszystkie są do kupienia (na 10mm sklejce lub 27mm bukowym blacie), z pionkami i Waszym logo.