Kim jesteśmy

Warsztaty edukacyjne prowadzimy od 2012 roku, a z edukacją (przedszkolną, wczesnoszkolną i specjalną) Robert ma do czynienia od 1993 roku czyli już ponad 20 lat.

Robimy to rzetelnie i z potrzeby uczenia dzieci.

Oferta rozciąga się wiekowo od najmłodszych do najstarszych. Pracujemy z najmłodszymi dziećmi, z młodzieżą, dorosłymi i całymi rodzinami. Oferujemy warsztaty mieszczące się w jednej godzinie lekcyjnej oraz całodniowe imprezy. Współpracujemy z różnymi festiwalami organizując przedszkola festiwalowe.

Robert jest pedagogiem specjalnym co bardzo ułatwia nam kontakt z dziećmi. Jest także dwukrotnym laureatem nagrody TRAVELER miesięcznika National Geographic (za podróż i książkę). Jest autorem kilku książek podróżniczych, Podręcznika Przygody Rowerowej oraz książki napisanej wspólnie z Henrykiem Sytnerem – Henryka Sytnera Wakacje Na Dwóch Kółkach.
Nie tylko pisze książki i artykuły dla gazet i magazynów, ale przede wszystkim dzieli się wszystkim co wie z najmłodszymi.                                                                         

Ania na co dzień jest mamą oraz doskonałym dydaktykiem. Tej umiejętności nauczyła się w trakcie naszej działalności a empatię do dzieci miała od zawsze. Podróżniczka rowerowa i nie tylko, współautorka “Podręcznika przygody rowerowej” oraz artykułów dla magazynu Rowertour. Zbiera materiały do swoich warsztatów objeżdżając na rowerze, dolatując samolotem, przemierzając pieszo głównie kraje Azji, chłonnie studiuje zwyczaje i kulturę oraz geografię tych krajów. Najbardziej jednak interesują ją ludzie i ich życie. Uwielbia spędzać długie godziny na rozmowach z Nimi, popijając herbatę lub po prostu obserwować ich życie, także po to by potem móc opowiedzieć o tym innym. Jako człowiek od zadań specjalnych, oraz na dobre i na złe, współprowadzi także Fundację Szkoły na Końcu Świata, która od 2011 roku wspiera naukę dzieci z odległej nepalskiej prowincji Mustang. Wywiad z Anią na portalu Peron4.                                                                                                                                          

Warsztaty trwają od 45 do 90 minut w zależności od potrzeby oraz grupy wiekowej. Dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami – słuchają, wąchają, dotykają i smakują. Warsztaty zawsze kończą się elementem plastycznym – dzieci mogą zabrać ze sobą „pamiątkę” którą mogą pochwalić się w domu.

Na naszych zajęciach sensorycznie poznajemy inne kultury, zjawiska, chłoniemy ekscytującą wiedzę, spotykamy się z ludźmi z odległych zakątków świata.

Wszystkie zajęcia przygotowane są specjalnie do odpowiedniej grupy wiekowej. Lata pracy Roberta w nauczaniu specjalnym bardzo mu tym pomaga. Prowadzimy je w przystępny, rzetelny i interaktywny sposób ( wykłady bardziej przypominają dialog z grupą niż wykład akademicki), ale przede wszystkim – z poziomu dziecka.

Zapraszamy!

Na co dzień mieszkamy Górach Kaczawskich, w Krainie Wygasłych Wulkanów.

Więcej o nas i naszych podróżach i książkach Roberta znajdziecie państwo na robbmaciag.pl