[recenzja] Podróżownik. Karkonosze i Kotlina Kłodzka

Opublikowane przez Robb Maciąg w dniu

Można podróżować bez celu, albo zaplanować sobie każdy dzień i niemal każdy kilometr swojej wycieczki.
Każda podróż ma trochę inny charakter więc i podejście do planowania może być inne.
Co innego, gdy ma się ze sobą dzieciaki, które są sprytne i kreatywne (a wszystkie takie są. Chyba, że ktoś to w nich zniszczył, ale to już inna historia.) i trzeba/ można wykorzystać na wycieczce ich niespożytą energię na kilka sposobów (a nie tylko dać im do niesienia ciężki plecak 😉

Świetną receptą na podróżowanie bez planu, ale z konkretnym celem i do tego angażując każde z dzieci są właśnie Podróżowniki. Połączenie przewodnika i kreatywnego pamiętnika.

<strong><a href=”https://www.mac.pl/rodzic-i-dziecko/podrozowniki”><img class=”alignleft size-medium wp-image-1985″ src=”http://www.etnowarsztaty.pl/wp-content/uploads/2017/05/podrozownik-okladka-123×180.jpg” alt=”” width=”123″ height=”180″></a>Podróżownik. Karkonosze i Kotlina Kłodzka</strong> wybrałem tylko ze względu na to, że opisuje akurat tereny na których mieszkam i ciekaw byłem co tam Ania z Krzyśkiem upchnęli do tego interaktywnego przewodnika.
Tak jak w każdym z 11 podróżowników jest miejsce na szybkie opisanie swojej podróży (data wyjazdu, data powrotu, z im podróżuję itd), listę ekwipunku (wygodne buty, okulary do pływania, plecak na skarby, zestaw podróżnika-reportera i kilka innych niezbędników) i podstawowe informacje o miejscu do którego jedziemy.

A potem … jest jeszcze ciekawiej. Każdy młody człowiek ma tu miejsce na zielnik, znaleziona pióra, numer telefony do GOPR i „Poradnik Przyjaciela Przyrody”, ale najważniejsza (chyba) jest jednak część opisująca Niezwykłe Miejsca czyli wszystko to co trzeba zobaczyć przy okazji wypełniając kolejne strony własnymi spostrzeżeniami, rozwiązując łamigłówki i krzyżówki.

Wszystko po to, by nauczyć się czegoś przez działanie i z dumą wypełnić swój własny, choć przygotowany przez innych, dziennik reportera i odkrywcy.
Jednym słowem – świetny pomysł!

[box] Anna Kobus, Krzysztof Kobus. <a href=”https://www.mac.pl/rodzic-i-dziecko/podrozowniki”><strong>Podróżownik. Karkonosze i Kotlina Kłodzka </strong></a>Liczba stron: 96 Wydawnictwo: MAC Edukacja, Cena okładkowa: 24.90zł[/box]