Warsztaty dla Europejskiego Centrum Solidarności (1-2 czerwca 2019)

Opublikowane przez Robb Maciąg w dniu

Gdy w 2018 robiliśmy warsztaty z okazji gdańskiego Dnia Różnorodności dla 100cznia.pl nie wiedzieliśmy, że nie zaowocują ona największymi warsztatami jakie do tej pory robiliśmy.

Powód był wyjątkowy – nie tylko Dzień Dziecka, ale (przede wszystkim) impreza z okazji 30o lecia wyborów 89, która, pod nazwą Strefa Społeczna rozłożyła się na łące, na tyłach Europejskiego Centrum Solidarności.

Pogoda była doskonała, frekwencja ogromna, a zainteresowanie naszą niewielką częścią całej imprezy – dodające nam sił i motywacji.

A co robiliśmy dokładnie?

Hmmm, najpierw rozłożyliśmy nasze etniczne planszówki, wsparte Cymbergajami Grzebieniowymi czyli takimi w jakie grali nasi rodzice. W naszym zaułku rozstawiliśmy się z grami podwórkowymi z czasów naszego dzieciństwa – guma, klipa, zośka i … „Wyścig Pokoju”, który musieliśmy wyjątkowo rozgrywać na płycie OSB bo nasz kawałek asfaltu zajęły foodtrucki 😉

Do tego przygotowaliśmy blockprint czyli specjalne, drewniane stemple, nawiązujące techniką do Indii a tematyką do Gdańska, Stoczni i Wyborów 1989. Frekwencja przerosła nasze WSZELKIE oczekiwania i drugiego dnia, z „powodów materiałowych” ograniczyliśmy uczestników do dzieci.

To był doskonały weekend.

Naprawdę 🙂