Wielcy Odkrywcy

Opublikowane przez Robb Maciąg w dniu

To lekcja geografii inna niż wszystkie. Trzeba być aktywnym, ciągle chwalić się zdobytymi wiadomościami i umieszczać je na wielkiej mapie świata.
To lekcja geografii i historii dla całej klasy nie tylko o Krzysztofie Kolumbie czy Marco Polo, ale postaciach tak mało znanych jak Benedykt Polak (wędrował po Azji przed Marco Polo), Kazimierz Nowak i wielcy polarnicy (Scott, Amundsen i Shakelton).

To także lekcja na której zadajemy sobie pytania – co to znaczy odkryć? Jak czuli się miejscowi ludzie, gdy nagle ich kraj należał np. do Hiszpanii? Po co odkrywano bieguny i czy Amundsen był dobrym kolegą?

<a href=”http://ku-sloncu.org/etnochwile/wp-content/uploads/2013/06/warsztaty_podroznika_04.jpg”><img class=”alignnone wp-image-819″ src=”http://ku-sloncu.org/etnochwile/wp-content/uploads/2013/06/warsztaty_podroznika_04.jpg” alt=”warsztaty_podroznika_04″ width=”599″ height=”399″></a>&nbsp; <a href=”http://ku-sloncu.org/etnochwile/wp-content/uploads/2013/06/warsztaty_podroznika_07b.jpg”><img class=”alignnone wp-image-821″ src=”http://ku-sloncu.org/etnochwile/wp-content/uploads/2013/06/warsztaty_podroznika_07b.jpg” alt=”warsztaty_podroznika_07b” width=”599″ height=”399″></a>

Warsztat nadaje się jako zajęcia pozalekcyjne, zwykła zabawa w Domu Kultury lub część półkolonii „Dookoła Świata” prowadzonym również przez nas.