Wielka Ucieczka Wawelskiego Smoka (spotkanie autorskie + warsztat)

Opublikowane przez Robb Maciąg w dniu

To warsztaty (oraz spotkanie autorskie) wokół książki pod tym samym tytułem!

Okazuje się, że legenda o wawelskim smoku i jego tragicznej śmierci była wyssana z palca przez ówczesnych kronikarzy.
Nie dość, że smok wcale nie był zły, to jeszcze przyjaźnił się i z krakowską królewną i z szewczykiem i to dzięki nim (nie mogąc znaleźć w Krakowie spokoju) uciekł przez pół świata to tajemniczego Kitaju.

O wszystkim tym dowiedział się Robb Maciąg, który wzruszony prawdziwą historią przyjaźni i wspaniałych przygód smoka postanowił wszystko spisać i wydać jako książkę.

Książka ta, pod tajemniczym tytułem „Wielka Ucieczka Wawelskiego Smoka” poprowadzi Was z Krakowa, przez Turcję, Persję i Azję Środkową aż do Kitaju – kraju leżącego za wielką pustynią i wielkim murem, a w którym ludzie kochają smoki.

W trakcie naszej lekcji, dowiemy się o kilku przygodach, którymi bohaterem był nasz smok, ale przede wszystkim o kulturze Turcji, Persji i Chin.
Dzieci nauczą się jak napisać „Smok Wawelski” chińską kaligrafią.
Poznają perską legendę o Bardzo Sprytnym Króliku.
A na sam koniec, każdy otrzyma bardzo specjalną wycinankę, z której wytnie tradycyjne wzory, którymi Turcy zdobią kilimy. Te wzory to wilki, skorpiony, barany, kobiety, a nawet … smoki. Dzieci dowiedzą się dlaczego akurat te symbole zdobią dywany, co dokładnie oznaczają, a następnie zaprojektują i wykonają swój własny kilim. Oczywiście wykorzystując te specjalnie przygotowane wycinanki, klej i dużą kartkę papieru.

Okazuje się, że z tym Smokiem to wszystko było zupełnie inaczej. Bezczelnie zwiał. A potem żył długo… ale czy szczęśliwie? Brawo, Robb! Połączenie bajki i powieści podróżniczej, czyli lepiej być nie może. ŁUKASZ WIERZBICKI

Książka (z dedykacją autora!) jest do nabycia pod LINKIEM